رژیم بارداری

دوران بارداری یکی از مهمترین دوران های زندگی یک زن محسوب می شود و بنابراین توجه به تغذیه و داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل در دوران بارداری از جنبه های مختلف حائز اهمیت است. دریافت کافی انرژی، درشت مغذی ها و ریز مغذی ها در دوران بارداری موجب حفظ بافت های مادر و پیشگیری از کمبودهای تغذیه ای مثل کمبود آهن، اسیدفولیک و کلسیم در بدن مادر می شود. از طرفی، موجب کنترل میزان وزن گیری مادر و جلوگیری از چاقی و اضافه وزن بیش از حد در دوران بارداری می شود و عوارض ناشی از آن مثل دیابت بارداری، پرفشاری خون ناشی از بارداری و زایمان زودرس را کاهش می دهد. پیروی از یک رژیم غذایی سالم و اصولی همچنین موجب رشد و نمو طبیعی جنین می شود و از کمبودهای تغذیه ای در جنین مثل نرمی استخوان و یا کمبود آهن و نیز از بروز ناهنجاری های مادرزادی و تولد نوزاد کم وزن و یا نوزاد ماکروزوم (نوزاد با وزن تولد بیشتر از ۴ کیلوگرم) جلوگیری می کند.

برای دریافت تمام مواد مغذی مورد نیاز ضروری است که هر روز از همه گروه های غذایی به مقدار متعادل دریافت شود. هر گروه غذایی، برخی از نیازهای بدن را تأمین می کند. برای مثال گروه نان و غلات منبع اصلی تأمین کننده انرژی هستند. لبنیات منبع غنی پروتئین و کلسیم می‌باشند. گروه گوشت ها، حبوبات و آجیل ها در تأمین پروتئین، فولات و آهن نقش دارند. میوه ها و سبزی‌ها نیز سرشار از ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و فیبرهای غذایی هستند.

بنابراین، توصیه می‌شود جهت اطمینان از دریافت کافی انرژی و همه مواد مغذی مورد نیاز در دوره بارداری و در عین حال، اجتناب از پرخوری و دریافت بیش از حد کالری، همواره یک متخصص تغذیه همراه خود داشته باشید!

اپلیکیشن باریکا با طراحی کاملا علمی و تخصصی توسط بهترین متخصصان تغذیه و رژیم درمانی و اساتید برجسته کشور، این امکان را به شما می دهد که همواره یک متخصص تغذیه همراه خود داشته باشید.

در باریکا رژیم های بارداری به صورت کاملا فردی متناسب با قد، وزن پیش از بارداری، وزن فعلی، هفته چندم بارداری، تاریخچه بارداری های قبلی و میزان فعالیت مادر باردار به صورت دقیق تنظیم و ارائه می شود و همه احتیاجات تغذیه ای مادر و جنین را تأمین می کند. به علاوه با داشتن منوی غذایی بسیار گسترده با هر نوع سلیقه غذایی سازگار است و در حقیقت به شما این امکان را می دهد که خودتان غذاهای مورد نظرتون را انتخاب کنید. به علاوه با قابلیت جابجایی نامحدود، این امکان را به شما می دهد که در هر زمانی که در سفر، مهمانی یا غیره بودید، به راحتی غذای آن وعده را با غذای در دسترس تان جابجا کنید. 

سلامتی حق شماست و هدف ما سالم تر زندگی کردن شماست.

دکمه بازگشت به بالا