رژیم لاغری

رژیم لاغری باریکا

لاغری و رژیم لاغری همواره جز مهم ترین موضوعات تغذیه ایی بوده اند؛ که ما قصد داریم شما را با انواع رژیم های لاغری و در نهایت بهترین رژیم لاغری متناسب با جدیدترین استاندارد های جهانی علوم تغذیه ایی آشنا کنیم.

چاقی در حالت کلی به افزایش بیش از حد ذخایر چربی بدن اطلاق می‌شود. چاقی به طور کلی یک بیماری چند عاملی و پیچیده است که تحت تاثیر ژنتیک، عوامل محیطی و تاثیر متقابل این دو عامل بروز می‌کند. چاقی و اضافه وزن ارتباط تنگاتنگی با بیماری‌هایی مثل دیابت نوع ۲، یماری‌های قلبی عروقی، سکته مغزی، مشکلات تنفسی، اختلالات خواب، سنگ کیسه صفرا، استرس و افسردگی، اختلالات قاعدگی و بعضی از انواع سرطانها همچون سرطان اندومتر، پستان، پروستات و کلون دارد. درمان چاقی از سه راه درمان تغذیه‌ای-پزشکی، ورزش و رفتار درمانی امکان پذیر است.

صدها رژیم لاغری مختلف وجود دارد که ممکن است شما را سردرگم کند و یا آسیب های جبران ناپذیری به بدن شما وارد کند. بهترین معیار فهمیدن اینکه کدام رژیم بهتر است اینست که آن رژیم به صورت فردی و با توجه به نیازهای متابولیسمی فرد تنظیم شود، در تنظیم آن تعیین هدف منطقی صورت گرفته باشد و رعایت آن برای فرد راحت و قابل اجرا باشد. 

اپلیکیشن باریکا با طراحی کاملا علمی و تخصصی توسط بهترین متخصصان تغذیه و رژیم درمانی و اساتید برجسته کشور، امکان دسترسی به رژیم های لاغری فردی متناسب با جنس، سن، قد، وزن، میزان فعالیت فیزیکی، درجه متابولیسم، سابقه ابتلا فرد به بیماری ها و مصرف داروهای خاص اثر گذار بر متابولیسم فرد را به شما می دهد. علاوه بر این، با تعیین هدف منطقی به شما این امکان را می دهد که سرعت کاهش وزن خود را تعیین کنید. رژیم های باریکا کاملا منطبق با عادات غذایی فردی می باشد و با در اختیار قرار دادن یک منوی غذایی گسترده، به شما این امکان را می دهد که خودتان غذاهای مورد نظرتون را انتخاب کنید. به علاوه با قابلیت جابجایی نامحدود، این امکان را به شما می دهد که در هر زمانی که در سفر، مهمانی یا غیره بودید، به راحتی غذای آن وعده را با غذای در دسترس تان جابجا کنید. 

از دیگر قابلیت های منحصر به فرد باریکا اینست که شما با دریافت رژیم لاغری (رژیم کاهش وزن) از این اپلیکیشن، به طور همزمان می توانید از امکان کالری شماری این اپلیکیشن استفاده کنید و به انواع تمرینات ورزشی و باشگاهی، دستور پخت غذاهای رژیمی، تبدیل مواد نشاسته ای (مثلا تبدیل نان به برنج)، فهرست جایگزینی میوه ها و دهها قابلیت دیگر دسترسی داشته باشید. و به این ترتیب ضمن رعایت رژیم غذایی، می توانید تغییرات رفتاری مناسبی در زمینه تغذیه و ورزش در خودتان ایجاد کنید و اثرات کاهش وزن ماندگار را تجربه کنید.

سلامتی حق شماست و هدف ما سالم تر زندگی کردن شماست.

کیا با رژیم غذایی باریکا لاغر شده اند؟

روزانه افراد زیادی از طریق وب سایت و اپلیکیشن باریکا رژیم دریافت می کنند و بعد از مدتی نتایج این رژیم را در خود می بینند.

نظر خانم دکتر فاطمه حیدری در مورد رژیم لاغری باریکا

برای دریافت رژیم لاغری اپلیکیشن باریکا را دانلود کنید

انواع رژیم های لاغری

رژیم کتوژنیک

رژیم غذایی کتوژنیک، یک رژیم غذایی با چربی بالا، کربوهیدرات کم، و پروتئین متوسط و کافی است که برای کاهش وزن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اساس رژیم کتوژنیک این است که فرد کالری بیشتری را از پروتئین و چربی به دست آورده و کربوهیدرات کم‌تری را دریافت نماید. در این نوع رژیم، بیشتر کربوهیدراتی که هضم آن آسان است مانند شکر، نوشابه، شیرینی‌ها و نان سفید از برنامه غذایی فرد حذف می‌گردد.

رژیم دانمارکی

رژیم غذایی نوردیک نوعی رژیم غذایی است که بر روی غذاهای محلی در کشورهای شمال اروپا ( نروژ ، دانمارک ، سوئد ، فنلاند و ایسلند ) تمرکز دارد .

این رژیم غذایی در سال ۲۰۰۴ توسط گروهی از متخصصان تغذیه ، دانشمندان و سرآشپزها برای مقابله با افزایش نرخ چاقی و شیوه های کشاورزی ناپایدار در کشورهای شمال اروپا ایجاد شد .

در مقایسه با یک رژیم غذایی معمولی ​​غربی ، حاوی قند و چربی کمتری است اما حاوی مصرف فیبر و غذاهای دریایی در این رژیم دو برابر رژیم غذایی غربی است .

رژیم جنرال موتورز

تاکنون، تحقیقاتی در زمینه رژیم غذایی جنرال موتورز انجام نگرفته است و تضمین خاصی از طرف متخصصین تغذیه وجود ندارد. البته توجه به این نکته نیز ضروری است که همواره تحقیقات متعددی برای انواع رژیم غذایی در حال انجام می‌باشد که نشان می‌دهند حذف کوتاه مدت یا بلند مدت برخی مواد غذایی گزینه‌ای نامناسب برای انواع رژیم‌ها محسوب می‌شود.

رژیم دوکان

رژیم دوکان یک رژیم لاغری با پروتئین بالا و کم کربوهیدرات است که به چهار مرحله تقسیم می شود . این رژیم توسط دکتر پیر دوکان ، پزشک عمومی فرانسوی متخصص در زمینه مدیریت وزن ایجاد شده است .

دکتر دوکان این رژیم غذایی را در دهه ۱۹۷۰ با الهام از یک بیمار چاق ابداع کرد و گفت برای لاغر شدن ، به استثنای گوشت ، از خوردن هر غذایی می توان صرف نظر کرد .

وقتی دکتر دوکان دید بسیاری از بیماران با این رژیم غذایی ، کاهش وزن را تجربه کردند ، رژیم دوکان را در سال ۲۰۰۰ منتشر کرد . این کتاب سرانجام در ۳۲ کشور جهان منتشر شد و به یک کتاب پرفروش بزرگ تبدیل شد .

رژیم پروتئین

انجمن قلب آمریکا با پیروی از رژیم‌های غذایی که پروتئین بالا دارند مخالف است. مقدار بالای گوشت‌های چرب و فرآوری شده سبب افزایش کلسترول خون شده و مشکلات قلبی را به همراه دارد. عدم مصرف سبزی‌ها و حبوبات سبب می‌شود بدن از فیبر و مواد مغذی تخلیه گردد، اما رژیم پروتئین از چاقی مفرط جلوگیری می‌کند. با پیروی از رژیم‌های غذایی مدیریت شده که چربی‌های آن کم و کربوهیدرات آن‌ها به اندازه کافی باشد، برنامه کاهش وزن را با امنیت بیشتری اجرا کنید.

رژیم کانادایی

در رژیم کانادایی به دلیل ۱۳ روز تغذیه به شدت محدود و بسیار نامناسب و ناکافی به بدن‌ شوک وحشتناکی وارد می‌شود، به طوری که پس از پایان دوره به علت کمبود منابع اصلی، بدن دچار قحطی شده و تمایل به خوردن انواع و اقسام مواد خوراکی در آن افزایش می‌یابد. هر چند بیان شده کاهش وزن با رژیم کانادایی از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما در زمان مقایسه وزن در رژیم کانادایی با قبل از آن فقط چربی‌های بدن آب نشده، بلکه بدن در این مدت آب بسیار زیادی نیز از دست می‌دهد. وقتی به بدن در مدت زمان کوتاه شوک زیادی وارد شود به جای سوزاندن چربی، آن را ذخیره می‌کند تا از انرژی آن در اعمال حیاتی مثل ضربان قلب و تنفس استفاده نماید.

نمونه رژیم لاغری باریکا

البته این نکته قابل ذکر است که هر شخص رژیمی متناسب با شرایط خاص خود را دریافت می کند و هر رژیم متناسب با شرایط متابولیسمی فرد تنظیم می شود.

ویژگی های رژیم لاغری باریکا

 رژیم لاغری و اپلیکیشن باریکا دارای ویژگی های زیادی می باشد که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

 1. انتخاب وعده های غذایی رژیم به انتخاب خود کاربر

  هنگام گرفتن انواع رژیم های باریکا کاربر موظف است که با توجه به علایق غذایی خود از بین غذا های موجود بین ۳ تا ۷ غذا را برای هر وعده غذایی انتخاب کند.

  وعده های غذایی در رژیم های باریکا شاما صبحانه ، ناهار ، شام و میان وعده می باشد.

 2. تبدیل موادغذایی نشاسته دار

  در رژیم لاغری باریکا و اپلیکیشن باریکا می توان انواع مواد حاوی نشاسته را به یکدیگر تبدیل کنند برای مثال تبدیل مقدار کالری نان سنگگ به نان لواش

  تبدیل مواد نشاسته ایی

 3. توصیه های تغذیه ای بعد از دریافت رژیم غذایی

  بعد از دریافت رژیم لاغری برای کاربران یکسری توصیه برای استفاده بهتر از رژیم های غذایی ارائه می شود

  توصیه رژیم های باریکا

 4. پشتیبانی آنلاین

   

  در اپلیکیشن باریکا بعد از دریافت انواع رژیم های موجود می توانید سوالات مربوط به انواع رژیم ها را از طریق پشتیبانی و چت آنلاین را با کارشناسان در میان بگذارید و از راهنمایی های کارشناسان استفاده کنید.

 

دریافت رژیم لاغری

برای دریافت رژیم لاغری باریکا می توانید از لینک های زیر اپلیکیشن مناسب برای گوشی موبایل خود را دریافت کنید و زودتر به وزن دلخواه خود برسید.

دکمه بازگشت به بالا