رژیم غذایی کودکان و نوجوانان

یکی از نگرانی های اصلی والدین تغذیه کودکان و نوجوانان است. همچنانکه بسیاری از والدین از کم وزنی و بی اشتهایی فرزند خود نگران هستند، تعداد زیادی از خانواده ها نیز درگیر مسأله اضافه وزن و چاقی کودک خود می باشند.

دوره کودکی و نوجوانی مرحله حساسی از زندگی است و توجه به نیازهای تغذیه ای دوره رشد و در عین حال تلاش برای شکل گیری رفتارهای غذایی درست در کودکان و نوجوانان بسیار حائز اهمیت است. از سوی دیگر، تغذیه ارتباط تنگاتنگی با ضریب هوشی و فعالیت یادگیری کودکان دارد.

تیم تخصصی باریکا با درنظر گرفتن مرحله رشد کودکان و با توجه به شرایط فردی فرزند شما (مثل جنسیت، سن، قد و وزن و محیط دور سر در هنگام تولد، قد فعلی، وزن فعلی، میزان فعالیت، میزان اشتها)، ابتدا منحنی های رشد مخصوص فرزند شما را ترسیم و با صدک های رشد استاندارد مقایسه و ارزیابی می کند و شما میتوانید به راحتی وضعیت رشد فرزند خود را پایش کنید. سپس با توجه به ارزیابی صورت گرفته، امکان دریافت برنامه غذایی افزایش وزن، کاهش وزن و یا تثبیت وزن مطابق با مرحله رشدی کودک و نوجوان از ۶ ماهگی (همزمان با تغذیه تکمیلی) تا ۱۲ سالگی وجود دارد. یکی دیگر از مزایای منحصر به فرد رژیم های باریکا اینست که در تنظیم برنامه های غذایی کودکان از منوی غذایی کودکان استفاده شده است که مطابق با سلیقه و ذائقه غذایی کودکان میباشد. و بنابراین به شما و کودکتان این امکان را می دهد که خودتان غذاهای مورد نظرتون را انتخاب کنید. به علاوه با قابلیت جابجایی نامحدود، این امکان را به شما می دهد که در هر زمانی که در سفر، مهمانی یا غیره بودید، به راحتی غذای آن وعده را با غذای در دسترس تان جابجا کنید. 

از دیگر قابلیت های منحصر به فرد باریکا اینست که شما با دریافت رژیم کودکان و نوجوانان، به طور همزمان می توانید به نمودارهای رشد فرزند خود و توصیه های تغذیه ای مرتبط با آن دسترسی داشته باشید. به علاوه، از امکان کالری شماری این اپلیکیشن استفاده کنید و به انواع تمرینات ورزشی و باشگاهی، دستور پخت غذاها، تبدیل مواد نشاسته ای (مثلا تبدیل نان به برنج)، فهرست جایگزینی میوه ها و دهها قابلیت دیگر دسترسی داشته باشید. به این ترتیب ضمن رعایت رژیم غذایی اصولی و صحیح می توانید تغییرات رفتاری مناسبی در زمینه تغذیه و ورزش در فرزندتان ایجاد کنید و زندگی سالم تری را در پیش روی فرزند خود قرار دهید.

کودکان سرمایه زندگی هستند و هدف ما سلامت و شادابی این سرمایه های عزیز است.

دکمه بازگشت به بالا